Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vytkávaná šála E072

Stříbro a měď v měkoučkém merinu. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1403
3 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Šedá, Hnědá
Materiál: Ovčí vlna merino
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Vytkávaný, Barevný přechod, Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

Odpověď na otázku co se stane, když spojíte barevný přechod v osnově a v útku s vytkávaným vzorem. Čistou merino přízi jsem ještě před tkaním nabarvila tak, aby v osnově přecházela od světlounké ke tmavší šedé, a v útku od světle béžové po tmavě hnědou. Setkala jsem je pak diamantovým vzorem. Ten jakoby těmto barvám dával kovový punc, a celek působí stříbřitě-měděně. Šála je silnější, a využijete ji tedy především v chladnějším měsících. V přechodných sezónách ji ale můžete jen přehodit přes rameno - bude zdobit lépe, než leckterý šperk. 

Šála je 35 cm široká, 215 cm dlouhá, a na obou koncích má 12 cm dlouhé zkroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků šála vyžaduje pozornost při praní. Perte ji v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu