Balíčky odesílám v úterý a v pátek. Pokud na svou objednávku spěcháte, napište mi prosím, a vymyslíme jak ji za Vámi dostat co nejdříve.

Vytkávaná šála s kašmírem E071

Špetka kašmíru, kontrastní ruční barvy, a vytkávaný vzor. 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1394
3 700 Kč
Kategorie: Šály a plédy
Barva: Modrá, Zelená, Červená, Tyrkysová, Lososová
Materiál: Kašmír, Ovčí vlna
Ovčí kousavost: 1 (merino, směsi s hedvábím apod.)
Velikost: Užší (cca 30 x 220 cm)
Vzor: Vytkávaný, Ručně barvená příze
Položka byla vyprodána…

Šála ozvláštěná hned z několika úhlů. Tenkou přízi tvořenou z 90 % vlnou a z 10 % kašmírem jsem ručně obarvila ve dvou várkách - tu pro osnovu v zeleno-modro-tykrysových odstínech, tu útkovou v lososově červených. A setkala jsem je v tradičním vzoru husího oka. Výsledek je neopakovatelný kousek jemný na dotek, lehký a přitom hřejivý, zdálky jednobarevný ale zblízka rafinovaný. Je to kousek, který budete chtít nejen nosit, ale bude se jej chtít dotýkat, a dlouze do něj hledět. Jen tak vás bavit nepřestane. 

Pléd je 42 cm široký, 215 cm dlouhý, a na obou koncích má 11 cm dlouhé zkroucené třásně. 

Jako většina vlněných výrobků pléd vyžaduje pozornost při praní. Perte jej v ruce za nízkých teplot, dbejte na to, aby se teplota vody při praní příliš nelišila od teploty při máchání. Použijte jen malé množství speciálního přípravku na vlnu. Neždímejte kroucením, ale jen jemným pomačkáváním, eventuálně použijte nízké otáčky v automatické pračce. Sušte volně rozložené mimo přímé sluneční světlo. Prát nemusíte často, například při načichnutí doporučuji dobře vyvětrat. Sama peru své vlněné oblečení jen jednou ročně nebo před uložením na konci sezóny. 

Nevíte si rady s výběrem? Podívejte se na Průvodce nákupem

Zpět do obchodu